8 września 2015 roku w szpitalu w Oświęcimiu zmarł Ks. Prałat Franciszek CHOWANIEC. Wieloletni i zasłużony, pierwszy Duszpasterz i Moderator Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Krakowskiej, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

 

---------------------------

KOCHANI!

Z wielkim bólem serca przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ks. Prałata Franciszka Chowańca. Dotarła ona do Nas rankiem, 08.09.2015., w liturgiczne Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Kiedy wraz z całym Niebem radujemy się z Narodzenia Tej, Która urodziła Naszego PANA, chcemy też Uwielbiać GO za dar życia Ks. Franciszka. Wielu z Nas Ks. Franciszka pamięta, wielu z Nas prowadził poprzez formację w charyzmacie Światło-Życie.

I choć będzie Nam bardzo brakować Ks. Prałata, Jego ciepła i uśmiechu, Jego modlitwy i wiedzy, Jego troski i zaangażowania – to przede wszystkim modlimy się do Dobrego Ojca, aby przyjął Go do radości Niebieskiego Jeruzalem. Jednocześnie Dziękujemy Bogu za Niego, za Jego posługę w Kościele, a zwłaszcza w Ruchu Światło-Życie i wśród Liturgicznej Służby Ołtarza.

KOCHANI!

Bardzo serdecznie Zapraszam Wszystkich, Kapłanów, Siostry Zakonne, Rodziny Domowego Kościoła, Animatorów, Młodzież i Dzieci do wspólnej modlitwy podczas pogrzebu naszego pierwszego Moderatora. Spróbujmy się wspólnie zachęcać i organizować, aby jak najliczniej uwielbiać Pana, Władcę życia i śmierci za Ks. Franciszka.

Ks. Michał Leśniak

*Na pogrzeb we Włosienicy będzie zorganizowany wspólny wyjazd. Zgłoszenia poprzez stronę www.krakow.oaza.pl i w Duszpasterstwie.